EU SK CS DE RU
+421 915 057 445
E-mail: info@polarus.eu
Главная » Reviews

Reviews

I recommend Polarus company, a worthy choice and a wonderful experience !!! We made a reservation in the company for 8 nights. For us, this trip was the first experience. We were very satisfied with the services we received. The price / quality essentially wins in comparison to the Austrian companies providing similar services of rent of the motorhome. The car is in a perfect condition, the list of all the necessary for the traveling and living in a car is prepared to the smallest details. Responsive and attentive owner of the company Gulya tried to make our trip more comfortable. She gave recommendations in which places to stop, where it is better to stay longer considering that we traveled with 2 small children. Definitely will consider more trips with Polarus in the nearest future.

– Roman Velikorodny, May 2018, United Arab Emirates


Nevedel som, že celý môj vyše 70-ročný život sa budem tešiť na posledný júnový týždeň roku 2017. Vždy som si totiž želal užiť si opäť dovolenku v kruhu svojej rodiny pri “slovenskom mori” v Chorvátsku, tak ako kedysi dávno – v osemdesiatych rokoch minulého storočia i tisícročia. Máme päť detí, pätnásť vnúčat a to všetko rozptýlené medzi Austrálskom (2+3 deti), Americkom (2+3) a Európou (ostatní). Podarilo sa nám z 27 ľudí vnútornej rodiny z troch kontinentov zorganizovať “iba“ 21 účastníkov na európsku dovolenku. Vymenili sme svoje príbytky za štyri vypožičané luxusné karavany a fičali sme za našim novým spoločným dobrodružstvom. Cestou sme aj trochu klamali… na hraniciach “šengenu” sa nás v noci chorvátska “pasáčka” pri kontrole dokladov pýtala: “koľkí ste v aute?” a my sme na drzovku odpovedali: – “štyria”, hoci nás tam bolo práve šesť no cestovné doklady mali vnuci – “Aboridžínec” (Australan) a „Indiánka“ (Kalifornia) – práve v našom inom karavane, ktorý prešiel hranice už pár minút pred nami…

Deti si striedali cestujúcu spoločnosť ako sa im to hodilo, úlohou dospelých bolo nezabudnúť nikoho na parkoviskách… Mali sme aj karavanové príručné vysielačky, a tak sme to idúcky mali všetko pod kontrolou (niektoré vysielačky sa časom deťom vybili – nahradné batérie sme im už ani nenamontovali – boleli nás už uši – a komunikovali sme cez mobily…).

Cestovalo sa výborne, viac ako solídne vybavenie karavanov (v požičovni mysleli naozaj “campingovo” na všetko) nám umožnilo rozvoňať „hemendegs-om“ ranné prícestné parkovisko (podávaného štyrom posádkam cez bočné okienko), prebaliť 9-mesačnú cestovateľku, prevetrať a vyskákať malé deti, bleskovo rozbaliť a zbaliť sedenia…

V zadarskom campingu sme našli to čo sme hľadali – solídny, čistý a pohodlný dočasný prímorský domov. Umožnili nám to v prvom rade perfektne vybavené karavany. Zoskupili sme ich pod vonkajšími borovicami (a vnútornými borovičkami) tak, aby sme mali výsuvné žalúzie oproti sebe a získali “spoločné sedenie a nádvorie” v kempe (vodu a elektrinu sme pripojili z druhej – vonkajšej strany karavanov.) Smelo sme sa zaradili k vyššiemu štandardu okolostojacich európskych karavanov.

Zakrátko sme chytili kempovacie maniere: vedeli sme kto a kde podáva spoločné raňajky, obedové šaláty, siestovú kávičku, či kde sa podáva večera („doma“ či v niektorej blízkej reštaurácii…). Hlavne – piesková morská pláž bola vzdialená na sedem minút detskej chôdze. Aj keď riadne pripekalo, v karavanoch bolo príjemne (klíma) a poobedňajšie spánky detí (i starcov) nemali chybu – v chladničkách bola aj „mokrota v sklíčku balená“…; za jedného dažďového rána si deti vyskúšali aj DVD rozprávkový program – podľa veku, v dvoch autách. Spávali sme „pod širákom“ – vonku i v karavanoch. Kto ako si prial. Všetci sme sa radovali z krásnych spoločne strávených dní i nocí – pod hviezdami.

Toto všetko dohromady dalo našej dovolenke akýsi tretí rozmer. Veď to poznáme – ak sú spokojné deti, spokojní sú rodičia a teda celá rodina. Podstatne k tomu prispeli všetky štyri takmer nové, čistučké a dobre vystrojené karavany, navyše, s technickými fintičkami prestavby interiéru na stolovanie a či spanie… čo sa nám všetkým (a hlavne deťom) náramne páčilo. Šoférsky (motoricky, s automatickou prevodovkou a tempomatom) je tento karavan výborne ovládateľný. V krátkych úsekoch ho šoférovali – bez problémov – aj naše mladé mamičky, šoférujúce doma denne iné autá (Austrálčanka s tamojším volantom vpravo…).

Zaiste to bola atraktívna dovolenka – lebo všade sme boli karavanmi „doma“ a pritom práve v cudzine… Pôjdeme niekedy zase?, – pýtali sme sa nakoniec detí (i samých seba)… „Samozrejmeeee…“ – ozvalo sa z dvadsiatich hrdiel (jedenadvadsiata účastníčka zájazdu 9-mesačná Hanka práve spinkala a nehlasovala). (Hor‘ sa k tým, čo to vedia a korektne sa starajú o klienta = www.polarus.eu)

Thank You very much… za Austrálsko a Americko…  Ďakujemeeee za SK…

Dovolenka, ktorá voňala rodinnou človečinou…

– Peter Rašla, júl 2017, BA


Všetkým vrelo odporúčam túto nevšednú dovolenku – hlavne pre rodiny s deťmi! Pani majiteľka so synom sú veľmi milí, seriózni ľudia a pripravili nám super dovolenku – Alpský valčík.

Auto bolo pripravené – všetko čisté, novučké, kempy nám vopred rezervovali, itinerár cesty vytlačený a dve vínka na cestu ako pozornosť majiteľov – vyrážame….Deti samozrejme proti predpisom ležali v zadnej časti auta na ich “hornom letisku” a užívali si cestu – toto v obyčajnom aute nikdy nezažili. Prvá zástavka kemping Klosterneuburg – pekný, čistý kemp, vzdialený asi 14 km od centra Viedne. Na presun do metropoly môžete zvoliť autobus alebo vlak, zastávky sú hneď blízko kempu. My sme zvolili bicykle, ktoré sa určite oplatí zobrať zo sebou, a išli sme po príjemnej cyklotrase na obed priamo do centra, ale samozrejme museli byť aj “občerstvovacie” zastávky v bufetíkoch a baríkoch po trase….

Ďalší deň sme dali na radu pani majiteľky firmy Polarus a do Salzburgu sme sa presúvali po cestách 1. triedy. Krásne mestečká a dedinky sa nám veľmi páčili, cesta bola síce dlhšia ako po diaľnici, ale stála za to. Kemping v Salzburgu Nord Sam bol tiež pekný a čistý. Navyše mal aj bazén, takže deti sa môžu vyšantiť aj u vody. Každá plocha pre karavan, alebo stan bola oddelená kríkmi, alebo stromčekmi, takže sme mali aj súkromie. Prvý deň v Salzburgu sme mali dohodnutú sprievodkyňu po meste – Polarus nám našiel slovenskú sprievodkyňu – bravooo!!! Prišla pre nás do kempu na bicykli a spoločne sme išli do centra – asi 15 min. Pani sprievodkyňa bola super, ukázala nám nie len zaujímavosti a pamiatky mesta, ale ešte aj pútavo rozprávala. Už napríklad vieme, prečo sa salzburgčanom hovorí umývači kráv….

Druhý deň sme už známou cestou prešli do centra sami a prešli si ho ešte raz. Výhľad z pevnosti na celé mesto bol úchvatný. Pravé Mozart-Kugeln v strieborno-modrom alobale a Salzburger Nockerln (zmes pevných vaječných bielok s horkými malinami) boli delikatesou. Tretí deň smer Innsbruck – kemping Natterer See. Wau, tak to je teda fakt 5 hviezdičkový kemp – jazero, kde sú trampolíny, skákacie hrady, lezecké steny – raj pre deti, reštaurácia, bar, obchodík a úplne nové sprchy, WC (boli tam aj rodinné sprchy a rodinné WC), dokonca aj sprchy pre psov….”Parkovacie” miesta boli opäť oddelené zeleňou a tá poloha!!! Rovno v lese pod vysokými horami, wau….Deti si užívali bicykle priamo v kempe, bol dosť veľký, aby sa dostatočne vybláznili. Priamo od recepcie ide autobus každú hodinu do centra Innsbrucku. Aj to je veľmi pekné, prešli sme s deťmi celý Altstadt – Staré mesto, a tak ako všade sme si užívali dovolenku – dobré jedlo, vínko, zmrzlina…..

Musím povedať, že sa nám veľmi páčili aj chvíle v kempoch. Raňajky v karavane, alebo vonku pred naším “pojazdným hotelom”, cestou do sprchy v župane pozdravy so všetkými susedmi “Morgen”, potom umyť riad v spoločných umyvárňach….večer pod vytiahnutou markízou vychutnávanie vínka, čítanie kníh, deti si hrajú alebo pozerajú filmy v karavane…..žiaden stres, pohodička….

Resumé: sme nadmieru spokojní a budúci rok určite pôjdeme opäť!! Všetkým ozaj odporúčam, pretože karavan je pekný a cestu vám vopred majitelia naplánujú, takže vy viete presne, kam máte ísť a nemusíte sa báť, že kemp nebude voľný. Majitelia sú pre vás k dispozícii na telefóne, ak máte nejaký problém, a hlavne veľa uvidíte za krátky čas a bez balenia a vybalovania, pretože všetko máte v pojazdnom hoteli.

– Alexandra Veselkova, August 2016


Slovakia is an extraordinary country! Slovaks are very sincere and open people! The service provided by POLARUS was of the highest quality. We have previously rented caravans in other countries, but we have never experienced such high level of the customer service. We really liked everything.

Thank you! Slovaks, come to Israel sometimes! It is very nice here too!

Adler, Israel


 

Veronika and Peter

Wonderful time camping
We would like to thank Polarus for making our honeymoon unforgettable and surely one of a kind. The beautiful sites in Austrian Alps with combination with romantic trip to Venice and the city of music Saltzburg was a perfect combination for us. The Austrian campsites are so clean, the staff very friendly, with many fun things to do in the area of each one of them. We swimmed in the cool rivers of Alps, warm clear lakes surrounded by mountains, biked to the nearby villages and attractions. The clean and luxurious Polarus motorhome gave us all the comfort during our travel and living. We are well traveled but this was our first camping experience and it was something else. We already look forward to doing it again. Thank you!
Slovakia


Zuzana
Do Monaka a naspäť.
Najlepšie bolo v kempe Porla Mar.
Je to síce len 2*, ale naozaj malý, rodinný kemp, sociálne zariadenia čisté, žiadne turecké záchody. Akurát sprchy su buď studená voda alebo ak chcete teplú sprchu tak buď je to na žetóny alebo 1€ mince.
V kempe je malá kaviareň. Kemp je v mestečku Latte. Do mestečka je to 2 minuty peši. Tam je kaviarnička, potraviny, kvetinárstvo, atď…..
Z kempu asi 7 km su hranice s Francúzskom. Hneď za hranicami je malebné francúzsko-talianske mestečko Menton, prezývané Perla Francuzska. Tu sa dáju požičať skútre. V kempe na recepcii majú letáčiky. Z kempu premáva Shuttle Bus, ktorý Vas do Mentonu či Monaka odvezie.
V Mentone je pekná pláž pozdĺž Azúrového pobrežia. Čisté a teplé more, nie veľa ľudí. Mestečko je krasné či už architektúrou, dobrými reštauráciami, kaviarničkami alebo nočným životom.
Z Mentonu je to čo by na skok pozdĺž pobrežia (dá sa aj po diaľnici) do Monaka.
Výborná poloha kempu je podľa mňa skvelé miesto na podnikanie výletov po okolí.
Predtým sme boli v Toskánsku, kemp bol 4*.
Mne sa prostredie kempu páčilo tým, že parkovanie bolo možné na slnecnej strane bližšie k pláži k moru alebo na opačnej strane pod piniovymi borovicami, ktoré aj počas dňa poskytovali príjemný tieň. V noci sa tam spalo výborne, do rána sa vždy trochu ochladilo.
Kemp je to veľký, ale v podstate každý má to svoje súkromie. V areáli je pizzeria, kaviareň, potraviny,stánok s vynikajúcim ovocím, zmrzlina, požičovňa bicyklov….
Pláž je hneď pri kempe. No ako v Taliansku….čierný piesok a more nič moc :-))
Čo sa týka sociálneho zariadenia – turecké záchody a ani sprchy sa mi moc nepáčili a hlavne nam vadilo, že v celom areáli bol na zemi piesok s prachom, do toho ihličie…takže keď sme chodili, vždy sme mali zaprášené nohy.
P.S. čo sa týka kempu Porla Mar, tam by som sa hneď vrátila a ostala aj na 2 týždne.


Выражаем огромную благодарность компании POLARUS за незабываемую поездку на горнолыжку в Австрии в кемпинг “Aufenfeld”. Хотели бы поделиться своими ощущениями от поездки… Если вы ищете что-то новое, то Вам непременно стоит попробовать путешествие на караване! Отметим некоторые моменты… Это удобно для семейного отдыха, даже с очень маленькими детьми, это сочетание комфорта с отсутствием ограничений передвижений, Вам одинаково комфортно как на природе, так и в кемпинге или в городе. Караван это находка для тех, кто любит постоянно быть в движении, дорожную романтику, свободу выбора движения. На протяжении отдыха нас не покидало ощущение домашнего уюта и тепла, это очень необычное чувство реальности…. ты передвигаешься на автомобиле, в котором, как в полноценном доме, есть кухня, спальня, туалет с душем!!! Есть небольшой минус – на наш взгляд вне кемпинга прожить больше трех суток будет сложно (необходимо сливать/заливать воду, сливать туалет, заряжать аккумулятор для подачи электричества и менять баллон с газом), в зимнее время продержишь чуть меньше. Такое ощущение сложилось, что сначала придумали кемпинг, а потом уже сам караван. Будьте готовы к дополнительным финансовым затратам в самом кемпинге – это обязательно оплата затраченной вами электроэнергии при выезде, а также по личному желанию ресторан, сауна и бассейн. Немаловажно, оплата стоянки кемпинга входит в стоимость услуг компании, однако, они оплачивают фиксированную сумму…все что сверх этой суммы Вы платите сами.
В заключение хотим поблагодарить администрацию компании POLARUS за высокий уровень сервиса и отличную комплектацию машин всем необходимым для комфортной жизни. Желаем всех благ и дальнейшего процветания.
С благодарностью, семья Павельевых
Январь 2016 г. Россия.